Par RIGA IFF Kino kluba tapšanas gaitu

uzņmešanas laukums no putna lidojuma
Foto: fon Films

No 2022. gada janvāra līdz jūnijam

Radījām 10 videonodarbības – tās tapa gluži tāpat kā kino: ar Lauras Elceres oriģinālscenāriju, tad dekorāciju būvi, dalībnieku izvēli un filmēšanu studijas fon Films un režisores Unas Rozenbaumas vadībā vairāku dienu garumā!


stilizēts zīmejums - cilveks ar lielu lupu peta kadrus liela filmas rullī
Martas Folkmanes ilustrācija

No 2022. gada jūnija līdz 2023. gada janvārim

Kamēr fon Films montēja Kino kluba nodarbību sērijas, kino ekspertes Diāna Lielmane, Dace Čaure un Laura Elcere izveidoja darba lapas. Projekta draugi no Norvēģijas kinoklubu asociācijas ieteica labākās norvēģu filmas, ko arī esam ietvēruši platformā – tās ilustrē dažādās tēmas, ko apskatām videonodarbībās. Kamēr tika finalizēts un apkopots saturs, tikmēr Latvijas labākie dizaineri no Associates Partners et Sons, kopā ar programmētājiem Kristu Kondrātu un Edgaru Simsonu veidoja Kino kluba platformas dizainu, bet māksliniece Marta Folkmane radīja vairākas ilustrācijas īpaši projektam.


skolēni klasē vēro projekta prezentāciju, uz sienas plānotās studijas zīmējums
Foto: Jevgēnija Pozņaka

No 2022. gada aprīļa līdz 2023. gada martam

Lai pārliecinātos, ka RIGA IFF Kino klubs būs interesants un aizraujošs tā skatītājiem, visu projekta laiku tikāmies ar bērniem un jauniešiem dažādās fokusgrupās Rīgā, Valmierā, Rēzeknē un Kuldīgā.


Norvēģijas un Lavtijas partneri prezentē projektu uz kino skatuves Rīgā
Foto: Andrejs Strokins

2022. gada oktobrī un 2023. gada janvārī

Kopā ar projekta partneriem no Norvēģijas prezentējām Kino kluba ideju arī RIGA IFF skatītājiem, kā arī stāstījām par padarīto un uzklausījām Norvēģijas kino klubu pārstāvju ieteikumus Trumses Starptautiskajā kinofestivālā.


Kino kluba platforma ir bez maksas pieejama ikvienam skolēnam un skolotājam Latvijas teritorijā, sākot no 2023. gada aprīļa!

All rights reserved, 2023
Jautājumu gadījumā, lūdzu sazinies, rakstot uz kinoklubs@rigaiff.lv